Sikerrel zárult az idei Rákóczi-bál is Torontóban

Idén is sikerrel lezajlott az évente hagyományosan januárban szervezett Rákóczi-bál Torontóban.

A bál fővédnöke, Justin Trudeau kanadai miniszterelnök köszöntőlevelében hangsúlyozta “köszönet illeti mindazokat, akik elkötelezetten részesei az alapítvány munkájának, amellyel a fiatal generációt támogatják.” Doug Ford Ontario tartomány miniszterelnöke is tolmácsolta üdvözletét, és elismerte, hogy Alapítvány munkája a világot szebbé teszi.

Az esemény fontos részét képezte a Rákóczi elismerések átadása, amellyel a magyar kultúra megőrzése érdekében önfeláldozó munkát végző személyeket ismernek el. Idén elismerésben részesült Balla Sándor, a Kanadai Magyar Vállalkozók Szövetségének elnöke, a Kanadai Magyar Kulturális Tanács elnökhelyettese; Forrai Tamás atya, a Szent Erzsébet Templom Plébánosa, Dr. Kókai Czapar Mária, aki a Toronto School Boardnál végzett kiemelkedő munkát; és Dr. Ódor Bálint, aki az elmúlt években Magyarország Kanadai Nagyköveti posztját töltötte be. A bálon a Magyar Kálmán zenekara gondoskodott a remek hangulatról, és a Kodály Néptáncegyüttes is kitűnően szerepelt.

Az est során levetítésre került a Magyarságismereti Mozgótábor 25. évfordulójára készített dokumentumfilm is.

A zord időjárás ellenére meglepően sokan jelentek meg a gála estjén. A műsort Diósady András, az alapítvány ügyvezető alelnöke és László Katalin,  Kőrösi Csoma Sándor ösztöndíjasa vezették. Többen ajánlottak fel festményeket, ajándékcsomagokat, Herendi porcelánt és Habán kerámiát.

Magyar Kálmán és zenekara biztosították a remek hangulatot és Kodály Néptáncegyüttes külön előadással készült erre a díszes alkalomra.

Ezúton is köszönjük minden nagylelkű adakozónak, akik évről évre biztosítják, hogy ezek az értékes ifjúságot támogató nagyszerű programok fennmaradhatnak.

írta: Csibi Balázs