Rákóczi Családi Kör

A Rákóczi Családi kört jelenleg mintegy 3500 Kárpát-medencei fiatal alkotja, akik az elmúlt 25 évben részt vettek a II. Rákóczi Ferenc Alapítvány által szervezett Magyarságismereti Mozgótáborában.  Ez a Kör azért létesült, hogy a hovatartozásukat biztosítsa, a baráti kapcsolatok fenntartását elősegítse.

Ez egy erős közösség, a tagok egy igazi nagy családot alkotnak. A Családi  Kör tagja gondoskodnak egymásról, figyelemmel kísérik egymás sorsát, szükség esetén segítik egymást.

Találkoztak már többször Budapesten, de nagy hangsúlyt fektetnek a határon túli magyar régiókban szervezett összejövetelekre is.

Egy-egy találkozón nem csak az adott régió volt táborosai vesznek részt, hanem érkeznek fiatalok egész Kárpát-medencéből. Így, a Kárpát-medence különböző részein élő fiatalok eljuthattak Kassára, Marosvásárhelyre, Szabadkára, Komáromba, Kolozsvárra és Beregszászba is.

Mit jelent a Mozgótábor résztvevői számára a Családi Kör tagjának lenni?

A Rákóczi Családi Kör több mint egy átlagos, fiatalokat tömörítő közösség. Valóban családként működik, melyben hatalmas erő és tenni akarás van, s melynek minden egyes tagja a fiatal magyar társadalmat gazdagítja. Egy ilyen közösséghez tartozni – azzal az érzéssel utazni a Kárpát-medence bármely pontjára, hogy egészen biztosan találkozunk majd olyanokkal, akik mosolyukkal bearanyozzák a napunkat – egyszerűen leírhatatlan érzés. Az egész, igazi rákóczis életérzés egy 17 napos táborral kezdődik, amely, ha engedjük, megváltoztathatja az egész életünket, segít felfedezni önmagunkat, megtalálni helyünket a világban. Egy-egy találkozó alkalmával, a cinkos összemosolygások, az együtt emlékezés után pedig mindig megfogalmazódik bennünk a gondolat, éppen az, amitől az egész annyira különleges: hogy ezt igazán csak az értheti, aki egyszer már átélte. Ezzel kapcsolatban már csak annyit tudnék mondani: életem egyik legjobb döntése az volt, amikor 2008-ban fogtam a tollam és megírtam a pályázatom a Magyarságismereti Mozgótáborba (Kálmán Noémi, Beregszász).

2005-ben vettem részt a Rákóczi Táborban. Már akkor tudtam, hogy meghatározó élményekkel térek haza. Nagyon sokat jelentett számomra, hogy bejárhattam Magyarország történelmi helyeit, amelyek képei még ma is elevenen élnek bennem. S mindezt olyan fiatalokkal, akikkel megértettük egymást, hisz a mindennapi életben ugyanazokkal a nehézségekkel találtuk szemben magunkat. Megható örömmel tölt el az az érzés, hogy vannak még magyar emberek, akik szivükön viselik a határon túli fiatalok sorsát. Most érettségizőként, mikor belépek a „nagybetűs életbe” a Mozgótábor emlékei és a Rákóczi Családi Körhöz való tartozás érzése erőt ad a folytatáshoz. A táborban megtanultam, hogy azáltal, hogy elfogadjuk egymást, saját magunkat erősítjük és ezzel együtt talán nemzetünk is erősebb lesz (Hallgató Tünde, Délvidék).