Ösztöndíj felhívás -2023/2024-es tanév

A II. Rákóczi Ferenc Alapítvány a Kárpát-medencei fiatalokért és a kanadai Rákóczi Alapítvány ösztöndíj lehetőséget kínál tehetséges fiataloknak, akik részt vettek a Rákóczi Magyarságismereti Mozgótáborban, tagjai a Rákóczi Családi Körnek és a 2023/2024-es tanévben egyetemi tanulmányokat folytatnak.

Az Alapítvány célja, hogy a tehetséges fiatalok tanulmányi útja ne szakadjon meg anyagi nehézségek miatt.

Pályázati feltételek:

Az Alapítvány ösztöndíjjal elsősorban egyetemi alapképzésre járókat támogat (másoddiplomásokat, mesterképzésre járókat, doktorit végzőket csak ritka esetben és csak olyanokat, akik nagyon nehéz anyagi körülmények között élnek).

• A Rákóczi Családi Kör tagjai pályázhatnak.
  • Az ösztöndíjra pályázhatnak azok is, akik 2023 őszén már elnyerték az ösztöndíjat. Külön elbírálás alapján pályázhatnak azok is, akik három egymást követő félévben támogatásban részesültek.
  • Az ösztöndíj elnyerésének fontos része a Rákóczi Körben való aktív részvétel.
  • A félév során más forrásból származó jövedelem, ösztöndíj fontos, ne csak erre az ösztöndíjra hagyatkozz!

Pályázati dokumentumok:
– Bemutatkozó levél gépelt formában, amely tartalmazza:
o Miért van szükséged az anyagi támogatásra?
o Kérünk anyagi kimutatás arról, hogy milyen kiadásokkal jár egyetemi tanulmányod (kiadások, szállás, utazás, könyvek, egyéb kiadások) és ebből mit tudsz fedezni és milyen támogatást nyújt az egyetem.
o Részesülsz-e más ösztöndíjban? (pl.: miniszteri, szociális, egyéb);
o Mik a terveid az elnyert ösztöndíjjal?
o Családi helyzeted bemutatása; szülők anyagi helyzetének a rövid leírása
o Szerepvállalás a Rákóczi Családi Kör tevékenységében, régiós illetve központi szinten;
o Adataid (név, telefonszám, cím, e-mail cím)

– Okleveleket és versenyeredményeket a bemutatkozó levélbe kérjük beleírni;
– Közéleti személy (tanár, iskolaigazgató, pap, stb.) ajánlólevele (csak az első pályázat megírásakor van rá szükség)

A nem magyar nyelven beadott anyagokat, igazolásokat kérjük gépelve lefordítani! (nem szükséges hivatalos fordító hozzá)

Kárpátaljai pályázók figyelmébe:

A kárpátaljai pályázók kivételes elbírálásban részesülnek tekintettel a most zajló háború miatt. A kárpátaljai pályázókra vonatkozó feltételeket a pályázati felhívás alatt találjátok. Azoknak a jelentkezését is várjuk, akik a háború miatt a jelenlegi félévkor passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek.

Kárpátaljaiak által beadandó dokumentumok:

– Bemutatkozó levél gépelt formában, amely tartalmazza:

o Milyen hatással volt/van az életedre és a családodra az orosz-ukrán háború? Kérjük fejtsd ki bővebben.
o Miért van szükséged az anyagi támogatásra?

o Részesülsz-e más ösztöndíjban? (pl.: miniszteri, szociális, egyéb);
o Mik a terveid az elnyert ösztöndíjjal?
o Családi helyzeted bemutatása; szülők anyagi helyzetének a rövid leírása
o A pályázó adatai (név, telefonszám, cím, e-mail cím)

– Jogviszony igazolás, valamint a leckekönyv (index) másolata (képernyőfotó is elég); (Azoknak a jelentkezését is várjuk, akik a háború miatt a jelenlegi félévkor passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek)
– Okleveleket és versenyeredményeket a bemutatkozó levélbe kérjük beleírni;

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ A 2023/2024-ES TANÉVRE:

Őszi félévre való jelentkezés:

2023.08.25 – 2023.10.15-ig

Tavaszi félévre való jelentkezés:

2024.02.01 – 2024.03.01-ig

Beküldési cím: scholarship@rakoczi.ca