Novák Katalin fogadta a Magyarország Barátai Konferencia résztvevőit

Mint arról beszámoltunk, 2022. szeptember 16-18. között került megrendezésre a Magyarország Barátai Alapítvány találkozója Budapesten. Az esemény második napján, szombaton az esemény résztvevőit Novák Katalin, köztársasági elnök fogadta a Sándor palotában.

„Ha valaki belemegy abba, hogy megismerjen bennünket, megtapasztalja, hogy Magyarország barátjának lenni talán nem is olyan nehéz, hanem megtérülő feladat és elkötelezettség” – mondta a köztársasági elnök köszöntőjében. Az államfő hangsúlyozta, hogy sok barátunk van szerte a világon, és egyre többen vannak, de az egyik feladatunk, hogy felhangosítsuk barátaink hangját.

Az elmúlt évtizedekben Magyarország barátai talán csendesebbek voltak, mint kellett volna, vagy csendesebbek, mint azok, akik nem ismerik Magyarországot, ezért nem is szeretik annyira – mondta Novák Katalin, megköszönve a Magyarország Barátai Alapítvány támogató nyilatkozatait, amiért segítette a világot Magyarország megismerésében.

Az elnök beszélt a családalapítás és a kiteljesedő szakmai élet összeegyeztethetőségéről, a tehetséges fiatalokat támogató Stipendium Peregrium programról és a családbarát Magyarország építéséről is.

Novák Katalin elmondta: „Magyarországon azt mondjuk, a gyerekekben látjuk a jövőt, megvédjük az emberi életet a fogantatástól, és nem engedjük el a gyermeküket nevelő szülők kezét”.

A köztársasági elnök beszélt arról is, hogy Magyarország támogatja a világszerte üldözött keresztényeket, az ukrajnai háború elől menekülőket. Kiemelte, hogy Magyarország déli határain, a nyugat-balkáni háború mintegy húsz éve ért véget, Magyarország olyan ország, amely az elmúlt három évtizedben, a második világháború után kétszer is megélt közvetlen szomszédságában háborút.

A köszöntőt követően a Rákóczi Alapítvány elnöke, Dr. Papp Aykler Zsuzsa átadta az elnök asszonynak a Kanadai Magyarság hetilap néhány számát, illetve a Friss hangok a perifériáról c. könyv angol és magyar nyelvű változatát.

A résztvevők a Sándor palotában tett látogatás után a Radisson Blu hotelben folytatták a napot, ahol tartalmas előadásokra és az első Magyar Barátok expo-ra került sor. A konferencia zárásaként vasárnap Martonvásárra látogattak, ahol a Brunszvik-kastélyban egésznapos látogatást tettek.