Ismét összegyűlt a Rákóczi Családi Kör

2022.augusztus 25-29 között került megrendezésre a Rákóczi Alapítvány által szervezett Rákóczi Családi Kör találkozó, Budapesten. A pandémia miatt, hosszas kihagyás után megszervezett rendezvénynek a Márton Áron Szakkollégium és József Attila Művelődési Központ adott otthont. Az eseményre, a Kárpát-medence minden szegletéből, és a tengeren túlról is érkeztek résztvevők. A találkozó megnyitóján Ayklerné Papp Zsuzsa, a Rákóczi Alapítvány elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd Pál István „Szalonna” és családja, aki először muzsikaszóval, majd pályafutása történetével kápráztatta el a több, mint 70 résztvevő fiatalt.

A résztvevők számára péntek délelőtt Martin Vivien, korábbi táborozó, tartott csapatépítő programot. Az ebédet megelőzően az elmúlt időszak 2 videópályázatából kerültek filmek levetítésre. A kisfilmek után Ayklerné Papp Zsuzsa szólt a fiatalokhoz, aki kérte, hogy mindenki kisebb csoportokban ötleteljen, annak érdekében, hogy az Alapítvány jövőbeli munkáját miként tudják elképzelni. A délután során Benyó Erzsébet, meseterapeuta tartott előadást A népmesék tarisznyájától a 21. századi életünkig. Ezt követően Tóth Erzsébet Fanni, egykori táborozó mesélt életpályájáról, s szakterületéről, valamint a felvidéki kitelepítések családi traumáinak feltárásáról. A nap a Rákóczi 25 c. film megtekiténtésével zárult. A jubileumi film után a korábbi táborozók vastapssal méltatták az Alapítvány munkáját, majd körben állva elénekelték a tábor himnuszát.

Szombaton Tokár Géza kezdte az előadók sorát, aki a szlovákiai kisebbségi helyzet kihívásairól és kilátásairól mesélt. Majd, Lampl Zsuzsanna adott elő, Magyar vagyok és sikeres címmel. A délután során, Boros Andor egykori táborozó beszélgetett Tárnok Balázzsal, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének megbízott intézményvezetője. A beszélgetést 45 perces kérdez-felelek zárta. A nap fénypontja, a Friss hangok a perifériáról c. kötet bemutatója volt, ahová Vass Salazar Mária nagykövetasszony is ellátogatott. Nagykövetasszony nemcsak az Alapítvány fáradhatatlan munkáját méltatta, de kiemelte, a szerzők megható és jövőbelátó gondolatait.

Vasárnap, misével indult a rendezvény utolsó napja, majd az egészhétvégés csoportmunkák eredményeinek bemutatása következett. Délután a Voice drops adott koncertet. Majd Szabó Krisztián adott elő, Önkéntesség, szerepvállalás, értékmentés témában. A találkozó zárásaként a Teddy Queen koncertezett. Hétfőn, a résztvevők a mielőbbi találkozás örömében bízva távoztak.

A Rákóczi Alapítvány hálás szívvel köszöni, minden támogatónak, aki hozzájárult ahhoz, hogy ez a találkozó megvalósuljon.