ELMARAD – 28. Magyarságismereti Mozgótábor

Kedves Rákóczi Családi Kör tagjai, Vezetői, Drága Mind:

Szerettük volna hivatalosan bejelenteni, hogy szomorú szívvel ismét úgy döntöttünk a koronavírus okozta világjárvány miatt nem tudjuk megszervezni még az idén sem – 2021-ben – a Magyarságismereti Mozgótábort. Nehéz döntés volt, de vezetőinkkel megbeszélve, egyhangúan erre a döntésre jutottunk. Itt Kanadában is, mint másutt a világban, egyelőre csak rosszabbodik a helyzet.  Bízunk benne hogy idővel, Isten segítségével, remélhetőleg jövőre, rendezettebb lesz a helyzet és személyesen ismét tudunk találkozni és folytatni ezt az immár hagyománnyá vált programot.

Programjainkat: a Rákóczi Digitális Akadémiát és a Rákóczi Zoom Café-k szervezését folytatjuk. Valamint tervezzük egy újabb pályázat meghirdetését májusban. Ezért figyeljétek a honlapunkat, illetve Facebook oldalunkat, érdekes lesz. Ismét díjazva lesznek a pályázatok.

Csodálatosak voltak a visszajelzések a múlt évi Trianon 100 éves pályázati felhívással kapcsolatban. Majdnem száz írás és rövidfilm érkezett kevesebb, mint harminc nap alatt. A legjobb írásokból készül egy könyv, külön-külön magyar és angol nyelven. Várjuk hogy az egészségügyi helyzet javuljon világszerte, szeretnénk könyvbemutatókat szervezni. Ezzel kapcsolatosan ismét kérünk benneteket, figyeljétek a honlapot, illetve Facebook oldalunkat.

Ebben a kilátástalan helyzetben az Alapítvány munkája megerősít mindannyiunkat. Azért vagyunk, hogy támogassunk Benneteket, 43 ösztöndíjat osztott ki a bíráló bizottság most tavasszal.  Arra kérünk hogy Ti is támogassátok egymást. Légy kapcsolatban barátaiddal, ismerőseiddel akikkel barátságot kötöttél a Mozgótábor alatt. Építsd ezeket a kapcsolatokat, nyújtsunk támaszt egymásnak ebben a nehéz időben.

Sok sok szeretettel gondolok Rátok,

Zsuzsa