Elkezdődött a 25. Magyarságismereti Mozgótábor

Különleges ez az év az Alapítvány számára, hisz negyedévszázados lett a Rákóczi Magyarságismereti Mozgótábor. Egy ember életében is számottevő ez a kor, nemhogy egy olyan család számára, mely minden évben száz taggal bővül. Nagy öröm számunkra, hogy az idei táborosokkal együtt több, mint háromezerötszászra bővült a Rákóczi Családi Kör tagjainak száma.

Június 28-án, csütörtökön, Mezőtúron kezdődött el a tábor, ahol egy napot töltöttek el közösen a Kárpát-medence különböző régióiból és Kanadából érkező fiatalok. Néhány óra elteltével már régóta összeszokott csapat látszatát keltve fantasztikusan kreatív közös produkciókkal mutakoztak be a Bethlen és a Zrínyi csoport tagjai. Énekhangjukat, érdekesebbnél érdekesebb hangszereiket és önállóságukat kiválóan felhasználták. A tábor és az alapítvány kezdeteiről, az alapító Aykler házaspárról, mindannyiunk Zsuzsa nénijéről és Berci bácsijáról a fiataloknak Csadi Zoltán, a II. Rákóczi Ferenc Alapítvány ügyvezetője mesélt.

Június 29-én reggel a két csoport útjai különváltak, a Zrínyi csoport a miskolci altáborba, míg a Bethlen csoport a pécsi altáborba indult el kora reggel. De izgalomra semmi ok, hiszen egy hét múlva újra találkoznak Budapesten.

A 25. Magyarságismereti Mozgótábor megnyításával egy időben létrehoztunk egy blogot, amelyen támogatóink és egykori résztvevőink végígkísérhetik a Tábor mindennapjait és a résztvevők személyes élménybeszámolóit olvashatják. A blog a következő linken érhető el: rakoczi2018.blog.hu

Minden nap új cikkekkel és naprakész információkkal jelentkezünk.

A kedves támogatóinknak kellemes olvasást kívánunk!

Huszár Ágnes és Okulova Nyina