29. Rákóczi Mozgótábor: a Bethlen és Zrínyi csoport kalandos útja

A Rákóczi Magyarságismereti Mozgótábor keretében két ötvenfős csoport – a Bethlen és a Zrínyi – járta be Magyarország egy-egy különleges régióját, élményekkel, emlékekkel és közösségi pillanatokkal gazdagodva. Íme egy kis ízelítő abból, merre jártunk, mit láttunk, és mit vittünk magunkkal útravalóul – lélekben, tudásban, élményben.

Bethlen csoport – Dél-Dunántúl felfedezése


A csoport utazása a Balatonnál kezdődött, ahol egy frissítő fürdőzéssel hangolódtunk a tábori napokra. Innen indultunk tovább Pécsre, ahol a Ciszterci Nevelési Központ nyújtott otthont a következő napokban.

Szombaton a város nevezetességeivel ismerkedtünk: megálltunk Liszt Ferenc szobránál, megcsodáltuk a Pécsi Székesegyházat, a Cella Septichorát, majd egy élményvonat segítségével jártuk körbe a várost. A Zsolnay-mauzóleumban tartott tárlatvezetés különleges bepillantást nyújtott a kerámiaművészet világába. A napot játékos felfedezőtúra, meleg étkezés, kisebb csoportos beszélgetések és a Fényfesztivál felfedezése zárta.

Vasárnap a mohácsi csata emlékhelyénél adóztunk az áldozatok emlékének koszorúzással és himnuszénekléssel. Ezután Máriagyűdre látogattunk, ahol egy közös ima segítette a lelki feltöltődést, majd Villányban vendégszerető fogadtatásban és finom borokban volt részünk. Az estét misével zártuk, amelyen a résztvevők bemutatták a tábort és az alapítvány célkitűzéseit.


Zrínyi csoport – Északkelet-magyarországi kalandozás

Zrínyi csoport utazását Miskolcon kezdte, ahonnan első utunk a Hortobágyra vezetett, ahol látványos lovasbemutatókban gyönyörködtünk. Debrecen következett, ahol a Református Nagytemplomból lenyűgöző panoráma tárult elénk, majd szabad felfedezés következett a városban.

A második nap Lillafüred és a Palotaszálló kertje nyűgözött le minket, amit az Aggteleki Cseppkőbarlang természeti csodája koronázott meg. A harmadik napon Rodostó házához és a Kassai Dómba látogattunk, majd Vizsolyban részt vettünk egy interaktív előadáson.

A tábort méltó módon Tokajban zártuk, ahol borkóstoló, dalok, körtánc és örömteli hangulat tette teljessé az élményt.


tradíciókhoz híven hétfőn a két csoport helyet cserélt, így a résztvevők a tábor második felében megismerkedhettek az addig még nem látott régiók nevezetességeivel is. Ez a csere lehetőséget adott arra, hogy a fiatalok Magyarország két különböző tájegységét is megismerjék – és ezáltal még teljesebb képet kapjanak az ország történelméről, kulturális sokszínűségéről és tájainak szépségéről.

Ez a pár nap nemcsak Magyarország felfedezéséről szólt – hanem az összetartozásról, a közös tanulásról, a kultúrák találkozásáról. Hálásak vagyunk minden résztvevőnek, segítőnek és szervezőnek, hogy hozzájárultak ahhoz, hogy a 2025-ös Rákóczi Tábor ilyen felejthetetlen emlékké válhatott. A táborozók az utolsó napokat Budapesten töltik, de erről majd külön beszámolóval jelentkezünk

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük